Portré
Schupp Gabriella
Életrajz
Születési hely, idő: Esztergom, 1983.09.27.
Tanulmányok:
Premier Művészeti Szakgimnázium és Művészeti Iskola - Szórakoztató zenész, énekes (2020- )
Théba Művészeti Szakközépiskola - Klasszikus zenész-magánénekes (2018-2020)
Vienna Konservatorium - Klasszikus ének (2014-2015)
(Hangképző tanár: Keönch Boldizsár)
Kővirágok Énekiskola (2009-2012)
Théba Művészeti Szakközépiskola - Színész II. (2004-2007)
Zsolt Nádor Zeneiskola - Zongora szak (1991-1997)
Petőfi Sándor Általános Iskola - Zenei tagozat (1990-1998)
Az általános iskolám énekkarának oszlopos tagja voltam nyolc évig. Mindeközben zongora órákra jártam a városi zeneiskolába majd elkezdtem magánéneket tanulni. Ekkor még énekesnő szerettem volna lenni. De! Megismerkedtem a zenés színházzal és ott elvesztem….örökre. Évekkel később megszereztem a színész II. képesítést és szabadúszó színészként kezdtem dolgozni.
Az évek alatt számos független produkcióban vettem részt és különféle társulattal dolgoztam együtt. Zenés és prózai előadásokban egyaránt. Ahogy teltek az évek megismertem Vas- Zoltán Iván rendezőt és műhelymunka szerűen dolgoztam vele három évig a Rátkai Márton Színházi Műhelyben. Szerepeltem Tv reklámokban, Tv sorozatban epizódszereplőként, mozifilmben és kipróbáltam magam a szinkron világában is.
Díjak,verseny eredmények:
Magyarnóta énekesek országos minősítése: Ezüstkoszorús minősítés (2019)
Arany cinege, nemzetközi nótaverseny: I. helyezett (2016)
Országos operett és musical kurzus: Duett kategória: II. helyezett (2016)
Operett kategória: különdíjas (2016)
Házy Erzsébet Nemzetközi Tehetségkutató Énekverseny, operett kategória: döntős (2016)
-
Interjúk
„Még mindig kíváncsi vagyok magamra”
Balázs Áron színművész, az Újvidéki Művészeti Akadémia tanára, aki feladta a társulati létformát a tanári hivatásért, ám maradt szabadúszó színész, így azóta Vajdaság minden színházában láthattuk játszani. Legutóbb a Zentai Magyar Kamaraszínház Sirályában öltötte magára a két karakterből gyúrt doktor szerepét. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Színházcsinálás: Liliomfi
Szigligeti Ede örökzöldje régi-új színház, erős mai tartalmakkal. Vecsei H. Miklós változatát ifj. Vidnyánszky Attila előbb a Budaörsi Latinovits Színházban vitte színre. Azt egyik társulatalapító produkcióként hozták létre. „A jó darabokat szokták átírni, nem a rosszakat” – idézték Mészöly Dezsőt. És évekig átütő siker lett. Ezt igazították most vígszínházira. A Liliomfi előadása ismét fergeteges. Szegő György -
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét.