Ilyen volt a negyedik Lurkó Fesztivál
A bevezető nap után, amikor iskolások adták elő bábelőadásaikat, a hivatásos színházak átvették a terepet és helyszíneket. A Csíki Játékszín kamaratermében és nagyszínpadán, a Márton Áron Gimnázium tantermében, a Nagy Imre Általános Iskola tornatermében, a Csíki Moziban, a Művészetek Házában és a színház melletti parkban is előadást nézni gyűltek össze a különböző korosztályú lurkók. A kínálatban megtalálható volt az aprók színháza (0-3 éves korig), az ovisoknak és kisiskolásoknak szánt előadások, a kamaszok számára meghívott produkciók és a fiatal felnőtteknek, egyetemista korosztálynak szóló előadások. Az előadások magyarul, románul és a mozgás/mozgatás, az animáció nonverbális nyelvén is megszólaltak.
Szélesebb spektrumon mutatkozott be az idei kiadáson a győri Vaskakas Bábszínház. Négy saját és egy, az ESZMÉvel közösen létrehozott produkciót hozott el Csíkszeredába a társulat, melyekből összesen tíz előadást tartottak. A Szemenszedett mese, Bob és Bobek, Fehérvarázs, Egyik kicsi másik nagy és Az időnk rövid története előadások révén minden korosztály megismerkedhetett a győriekkel. Juhász Kata társulata Bemelegítés címmel a kisiskolásoknak hozta testközelbe az akrobatikus elemektől is gazdag táncszínházat. Szintén testközelbe kerülhettünk a Nézőművészeti Kft két tantermi előadásának köszönhetően a drogfogyasztás és függőség problémáihoz (A gyáva), valamint Ady/Petőfi életének kevésbé ismert történeteihez. Rendhagyó irodalomórát tartott a nagyváradi Lilliput társulat is A helység kalapácsa nyomán elindulva. A marosvásárhelyi Ariel román nyelven játszotta el A kíváncsi kiselefánt történetét, mely magyarul két éve volt látható a Lurkó Fesztiválon. A kolozsvári Puck Bábszínház a Világszép nádszálkisasszony szabadtéri meséjével örvendeztette meg a szombat délután a parkban összegyűlt családokat, és szintén a kisgyermekes családok látták vasárnap délelőtt a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház mutatványában egy iskolás gyermek cirkuszi attrakciónak számító mindennapjait HEPP!!! címmel. A dunaújvárosiak ír története, a Kövek a zsebben zárta a fesztivált, kicsit nagyobbaknak. A Csíki Játékszín főképp a Dévai Szent Ferenc Alapítvány gyermekeinek játszotta a Hamupipőkét és a fesztiválon bemutatta Pity-PALATTY című legkisebbeknek szóló legújabb előadását, mely még sokszor lesz látható Csíkszeredában.
A 2016-os fesztivál 70 fellépő vendége 2993 nézőnek nyújtott színházi élményt.
A rendezvényt a Csíki Játékszín és a Kortina Egyesület szervezte. Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 25 000 lejjel, a Nemzeti Kulturális Alap 500 000 forinttal, Hargita Megye Tanácsa tevékenységi körébe tartozó Hargita Megyei Kulturális Központ 5000 lejjel, a Bethlen Gábor Alap 300 000 forinttal, a Hungest Hotel Fenyő kedvezményes szállással és ellátással, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség Communitas Alapítványa pedig 1000 lejjel támogatta.
A fesztivál előadásainak fotóalbumai itt megtekinthetők.