Színházak
Városmajori Szabadtéri Színpad
- 2021/2022
- 2018/2019
- 2017/2018
- 2015/2016
- 2014/2015
- 2013/2014
- 2012/2013
- 2011/2012
- 2010/2011
- 2009/2010
- 2006/2007
- 2005/2006
Csukás IstvánUtazás a szempillám mögött
- LackóRubóczki Márkó
- AnyaBacsa IldikóGosztola Adél
- HangyaBacsa IldikóGosztola Adél
- GombaTarján Péter
- Kálmán bácsiTarján Péter
- Sánta kutyaTarján Péter
- I. seregélyKoltai VivienCzégé Dóra
- II. seregélyMakofka Blanka
- III. seregélyBartus Marcell
- I. NyúlKoltai VivienCzégé Dóra
- II. NyúlMakofka Blanka
- III. NyúlBartus Marcell
- I. VakondKoltai VivienCzégé Dóra
- II. VakondMakofka Blanka
- III. VakondBartus Marcell
- PókMaday Gábor
- Pukkancs egérMaday Gábor
- rendezőDolmány Attila
- jelmeztervezőPapp Janó
- dramaturgDolmány Attila
- koreográfusCservenák Szilvia
- zeneszerzőSzitha Miklós
- zenei vezetőSzitha Miklós
- szcenikusHarmati István
- operatőrLászló Péter
- fényKiss Tibor
- hangKiss Tibor
- sminkBorsányi László
- producerZichy Gabriella
kiknek nem voltak megvalósíthatatlan álmai?
Egy magányos kisfiú, Lackó, elgurult üveggolyóját hiába keresve, elalszik. Elgurult golyójátéka álmában is gurul...
Utazása során találkozik szófacsaró Seregélyekkel, az izgő-mozgó-éneklő Nyulakkal, sz igazmondó Vakondokokkal, a Sherlock Holmes-t idéző, kiérdemesült Sánta Kutyával, a csupaideg Pukkancs Egérrel és a titokzatos Keresztes Pókkal, mely figurák a természeti világot ötvözik mulatságos és költői módon az emberi természet esendő, ám mégis szerethető tulajdonságaival.
Hősünket egy hűséges kísérő, a Hangya kíséri, akinek szeretete, tiszta barátsága, önfeláldozása katartikus szituációkba helyezi Lackót.
A hétvégi gyerekprogramokat szeretjük gondosan megtervezni, hiszen a családunkkal töltött minőségi idő mindennél fontosabb, ezért ajánlja a Zichy Szín-Műhely a következő gyerek színházat:
“Csukás István meséivel gyermeki és felnőtt lelket egyaránt elbűvölő mesevilágába utazhatunk”
Csukás István 40 éve írt, a fővárosban még sohasem játszott regényének új színpadi feldolgozásának ősbemutatóját 2018. májusában tartottuk. A kortárs magyar irodalom egyik legnagyobb hatású alakjának, Csukás Istvánnak egy kevésbé ismert, négy évtizede született zenés mesejátékát állítottuk színpadra az író szakmai támogatásával, hogy az ifjúság megismerje a Mirr-Murr, a Pom Pom meséi vagy a Süsü, a sárkány mesefiguráit teremtő szerző világát. Kiváló családi és hétvégi program az álomdramaturgiára épülő különleges gyerekszínházi előadás, amely minden generáció gyermeki énjéhez szól. Producerünk Zichy Gabriella és a darab rendezője, Dolmány Attila azért is választotta ezt a réginek tűnő, de a mai napig aktuális mesét, hogy modernebb kivitelezésben, de régi értékek megtartásával mutassa meg a mese örök, halhatatlan erejét. A mesejáték egy magányos kisfiúról, Lackóról szól, aki elgurult üveggolyóját hiába keresve, elalszik. Az üveggolyó álmában is gurul, és Lackó a keresése közben sok mindennel találkozik. Álmában különös lények szólítják meg, szobája tárgyai szokatlan alakot öltenek, nyílnak, dőlnek, felemelkednek, átlátszanak. Álomutazása során találkozik a szófacsaró Seregélyekkel, az izgőmozgó-éneklő Nyulakkal, a Scherlock Holmes-t idéző kiérdemesült Sánta Kutyával, a Hangutánzó Bagollyal, a csupaideg Pukkancs Egérrel és a titokzatos Keresztes Pókkal, mely figurák a természeti világot ötvözik mulatságos és költői módon az emberi természet esendő, ám mégis szerethető tulajdonságaival. Hősünket egy hűséges segítő, a Hangya kíséri, akinek szeretete, tiszta barátsága, önfeláldozása katartikus szituációkba helyezi Lackót. Végül a megtalált üveggolyó örök barátokat szerez, akik ugyan csak az álomban elérhetők, de létezésük a valóságot teszik elviselhetőbbé, teljesebb emberré formálva a kisfiút. Csukás István, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas költő, író hitvallása szerint „a gyerekközönség hálásabb és érzékenyebb, mint a felnőtt, bár sokkal nagyobbat lehet bukni is, hiszen a gyerek kiköpi azt, amit nem szeret”. Ez bizony így van a gyerekszínháznál. Szerencsére a gyerekeknek és Csukás Pista bácsinak is tetszett az előadásunk.
2018. 05. 10. Stefánia Palota Honvéd Kulturális Központ
Az előadás hossza: 100 perc 1 szünettel