Hírek

Radu Afrim a 2020/2021-es évadban ötödik alkalommal dolgozik a Tompa Miklós Társulat színészeivel. Az előző négy együttműködésben született produkciók közönség- és szakmai kedvencek lettek. Az improvizációkon alapuló, közösen írt Az ördög próbája (2014), a Bartis Attila regénye nyomán készült A nyugalom (2015) és a saját szerzeményű Retromadár blokknak csapódik és forró aszfaltra zuhan (2016), valamint az Ivan Viripajev drámája alapján készült Részegek (2018) után idén, december 19-én és 20-án Grand Hotel Retromadár címmel kerül bemutatásra a legújabb produkciója.
2020-at írunk. Mioara, aki a 70-es években a Retromadár blokknak csapódik és forró aszfaltra zuhan tömbházában lakott, időközben felnőtt, írónő vált belőle és Belgiumban él. Hazatér szülővárosába, hogy megírja legújabb regényét, amely talán segít megszabadulnia az állandó múltba fordulástól. Talán.
A korábbi előadáshoz hasonlóan a produkcióban ezúttal is ötvöződik a színpadi költészet, a humor és a társadalomkritika. A nézők által már ismert múlt találkozik a jelennel: előbbi itt már visszaemlékezés, utóbbi pedig az egykori álmok és tervek helyét vette át. De vajon milyenné vált a gyermekként remélt szabadság mára?
A Grand Hotel Retromadár című produkció kétestés bemutatójára 2020. december 19-én és 20-án este 19 órától online kerül sor. A bemutató élő közvetítésére jegyeket 19 lejért a https://www.eventim.ro/ro/bilete/grand-hotel-pasarea-retro-online-teatrul-national-targu-mures-559459/event.html oldalon vásárolhatnak az érdeklődők. A néző az előadás linkjét kezdés előtt egy órával kapja meg e-mail üzenet formájában a szolgáltatótól (eventim.ro), belépni a közvetítésre a megvásárolt jegyen szereplő jelszóval tud. Jegyeket a bemutatóra legkésőbb az előadás napján 18 óráig lehet váltani.
Fölhívjuk nézőink figyelmét, hogy az előadás élő közvetítés (nem felvétel) formájában történik, ezért utólag nem nézhető vissza.
-
Interjúk
„Mi hasonló fiatalok vagyunk egy hasonló helyzetben, mint Vizi és Ecsédi.”
A Vígszínház élő streamben mutatja be január 22-én, Cseh Tamás születésnapján a Kelet-nyugati pályaudvar című koncertszínházi előadást. Hárman játsszák: Orosz Ákos, Tóth András és Zoltán Áron. A koncepciót Tóth András és Zoltán áron dolgozta ki. Velük beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Egy hely, ahol az alkotóknak lehetősége van kilépni a megszokott kőszínházi keretekből.”
Amikor létrejött a karanténhelyzet, azon nyomban létrehozta az Első Magyar Karantén-színházat, amit ma már WebSzínháznak hív, de a lényeg ugyanaz: a virtuális térben való létezés. A TRIP Hajó igazgatójával, Magács Lászlóval beszélgetünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Milyen hangja van a táncnak?”
Hang és mozgás kettősére épül a Tünet Együttes új produkciója, melyben Harcsa Veronika a zenei tanácsadó. Szabó Rékával, a Tünet Együttes vezetőjével és az előadás rendezőjével beszélgettünk. Farkas Éva